15.3.2020 Požár lesa Horní Hoštice

15.3.2020 Naše jednotka vyjížděla ve večerních hodinách k rozsáhlému požáru lesa v Horních Hošticích. Po příjezdu na místo události naše CAS zůstala jako záloha pod kopcem, vodu dopravovaly ostatní jednotky. Naše jednotka byla přiřazena velitelem zásahu k již zasahujícím polským hasičům, kterým jsme prodloužili C vedení našimi hadicemi. Společně jsme se snažili dohašovat ložiska požáru, které stále rozfoukával silný vítr. Následně byl polský tým hasičů odvolán a my jsme byly přiřazeni k  JSDH Vlčice, se kterými jsme pokračovali v hasebních pracích. Zásah byl v kopcovitém terénu, kde byl velice obtížný přístup, občas bylo zapotřebí hasit i vlastními prostředky tzn. zašlapat, rozhrabat malá ložiska požáru někdy i vlastníma rukama. Zásah trval celou noc až do brzkých ranních hodin. Následně jsme byly velitelem zásahu, kdy už nebylo zapotřebí našich SaP odveleni zpět na základnu.