19.3.2012 - Záchrana zavalené osoby Žulová

Dne 19-3-2012 byla naše jednotka povolána k vyproštění osoby uvízlé pod kolovým nakladačem v prostorách kamenických dílen ve městě Žulová, Nádražní 143. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu byla zjištěna jedna osoba středního věku uvízlá pod hydraulickým ramenem kolového nakladače. Jednotka za pomoci hydraulického zařízení Holmatro provedla nadzvednutí ramena nakladače a za pomocí vysokozdvižného vozíku nazvedla lžíci nakladače a následně ji podložila, tak aby bylo eliminováno riziko zavalení zasahujících hasičů. Následně jednotka provedla vytažení muže zpod ramena. U zraněného muže nebyli v tu chvíli patrné známky života. Jednotka okamžitě začala s resuscitací a podařilo se jí obnovit činnost srdce. Po příjezdu ZZS Jeseník, byl pacient předán do péče lékařů, kteří pokračovali v záchraně jeho života. Vzhledem k povaze zranění byl nutný transport raněného za pomoci letecké záchranné služby do Olomouce. Část jednotky se ve voze CAS 25 T815 vydala na místní fotbalové hřiště, kde byla zřízena provizorní přistávací plocha a poté vyčkala do příletu letecké záchranné služby, aby ji pomohla s navigací při přistání. Poté jsme vyčkali do příjezdu HZS a ZZS s pacientem a pomohli s jeho naložením do vrtulníku. Následně jsme se za společně s HZS vydali zpět na místo události a po dohodě s kriminální policií jsme se odebrali zpět na základnu.